Léto ve znamení her

Už tam budeme? Jak ještě dlouho? Co budeme dělat? Přeci hrát! Ať už si chcete zpříjemnit cestu na výlet nebo dovolenou, čekáte na vstup do zámku nebo odpočíváte na zahradě či koupališti, zkrátí vám dlouhou chvíli nové cestovní hry od české značky Dino. V praktickém balení, které se snadno vejde do kufru i batohu, na vás čeká zábava pro příznivce sportů, milovníky zvířat i světoběžníky. 

Tah na branku

V hokejové hřiště se mžikem promění obal cestovní hry Dino Hattrick. Výbavu, kterou obsahuje, využijete hned natřikrát. Kotouč do branky tu v rámci přátelských zápasů můžete dostat dvěma způsoby. Při variantě Střídání využíváte kostku, kde musíte dobře kombinovat hozenou hodnotu s hodnotou hracího pole, na kterém máte umístěný puk. Cílem je dosáhnout šestky, která v této hře znamená gól.  Při hrách Duel a Samostatné nájezdy prověříte vaši šikovnost a zručnost, protože kotouč do branky cvrnkáte. Napínavá hokejová utkání si užijí vždy dva hráči. Dino Hattrick pořídíte za 199 Kč.

Pro fanoušky fotbalu jsou připravené Dino Penalty. Tato svižná karetní hra nabízí všechno, co má správný penaltový rozstřel mít – napětí, štěstí, odhad protihráče
i radost z vítězství. Cíl je jasný. Proměnit více penalt než soupeř. Stejně jako ve skutečném zápasu kopou proti sobě dva týmy pět penalt. Na bránu se tu ale střílí pomocí karet. Ten, kdo je právě na tahu, si vybere kartu s jednou z pěti možností, kam penaltu umístit. Soupeř pak vybírá z možností brankáře a snaží se vystihnout střelcův záměr. Oba týmy odhalují karty současně a hned je jasné, zda se brankáři podařilo střelu odvrátit. O řadu zajímavých momentů a herních zvratů se postarají akční karty Druhá šance. Penalty si zahrají dva nebo čtyři hráči od pěti let. Dino Penalty stojí 199 Kč.

Prázdniny se psími parťáky

Postavy a motivy z oblíbeného filmu Gump – jsme dvojka najdete ve stejnojmenné karetní hře. Karet se v tomto případě snažíte co nejrychleji zbavit. Výborně si přitom procvičíte čísla a jednoduché sčítání. Každá karta má totiž v rohu číslo. Odhodit můžete kartu, jejíž hodnota je vyšší než hodnota vrchní karty na odkládacím balíčku.

Vyšší hodnoty docílíte i tím, že zkombinujete čísla ze dvou a více karet. V tu chvíli přichází na řadu kostka, která dokáže pořádně zamíchat průběhem hry.  Stejně tak i speciální karty Gump a Křivák. Hra je určena pro dva až šest hráčů starších šesti let. Zabere vám zhruba čtvrt hodinky. Počítejte ale, že si ji rádi a často zopakujete. Vaše může být za 279 Kč.

Za hranice všedních dní

Cestování, i když trochu jinak, si užijete se čtyřmi novými edicemi úspěšné hry Dino Poznej vlajky. Přenesete se s nimi nejen do Evropy, ale také do Afriky, Asie a Ameriky & Austrálie. Vítězí ten, kdo má na konci nejvíce karet. Abyste je získali, musíte nejrychleji vyhodnotit, ke kterému státu patří daná vlajka, a pak správně odpovědět na otázku, kterou určí symbol na kostce. Týká se hlavního města, rozlohy, měny či počtu sousedních zemí.
V každé hře navíc kromě karet s vlajkami naleznete ještě kvízové karty s otázkami, které směřují na zajímavosti států z dané edice. Jeden z hráčů si vezme do ruky balíček kvízových karet a postupně čte otázky i nabídku odpovědí na vrchní kartě balíčku. Ostatní se snaží určit správnou odpověď. V roli čtenáře otázek se hráči pravidelně střídají tak, aby každý měl možnost odpovídat na stejný počet otázek. Ten, kdo správně zodpoví, získává bod. Při této variantě se obejdete bez kostky, a je tak ideální třeba do vlaku nebo do letadla. Hru by měly zvládnout děti starší 10 let. Cena jedné nové edice je 249 Kč.

Bláznivá dovolená s Poseroutkou

Vaše oblíbené postavy z knížek Deník malého poseroutky ožívají v jedinečné a svižné karetní hře! Pravidla jsou snadná. Smícháte karty postav a na stole je rozložíte lícem dolů. Všichni pak hrají najednou a sbírají karty na svůj balíček. Zvítězí hráč, kterému se podaří vytvořit nejdelší řetězec. V něm vedle sebe nemohou být stejné postavičky ani barvy. Při zábavě pro dva až čtyři hráče starší šesti let potrénujete postřeh i paměť. Hlavně si ale užijete spoustu legrace. V návodu najdete  rovněž tip, jak hrát s mladšími dětmi. Tuhle prázdninovou výbavu můžete mít za 169 Kč.

Oblíbená klasika v karetní podobě

Na dovolenou si s sebou můžete přibalit také cestovní hru Sequence Stacks. Stejně jako v oblíbené klasice i zde je vaším cílem vytvářet sequence, konkrétně číselné řady od jedné do pěti, a to ve dvou barvách. Vítězí ten, kdo jako první nasbírá celkem pět sequencí, alespoň dvě od každé barvy. Hru okoření speciální škodící karty, které vám umožní například změnit směr, někoho vynechat, ukrást kartu nebo žeton. Svižnou zábavu plnou zvratů si užije dva až šest hráčů starších sedmi let. Stojí 299 Kč.

Všechny tyto hry pořídíte na www.mojedino.cz. Zamířit pro ně ale můžete i do vašeho oblíbeného knihkupectví.

Dino Toys

Česká rodinná firma Dino Toys již 30 let přináší zábavu pro děti i dospělé. Je největším tuzemským vydavatelem deskových her, puzzle, karet i hraček, které znáte pod značkou Dino. Patří k nim legendární deskovky jako Dostihy a sázky, Člověče nezlob se! nebo Z pohádky do pohádky, ale i hry reflektující nejnovější trendy. Společným rysem všech produktů je důraz na kvalitu provedení, která odpovídá přísným evropským normám a standardům, i na vysokou úroveň a originalitu obsahu. Firma je například držitelem ocenění „Bezpečná a kvalitní česká hračka”. Hry a hračky, které zpříjemní společně strávený čas s rodinou a přáteli – a zároveň podpoří rozvoj motorických
i myšlenkových dovedností, vyrábí ve středních a severních Čechách. Dlouhodobě investuje do vývoje nových her a s radostí podporuje české autory a ilustrátory. Každý rok tak vydává hned několik autorských her.

Více informací najdete na www.mojedino.cz.