Máte správně nastavenou pečující a čisticí rutinu dle typu pokožky

Pojďme si jednou pro vždy vyjasnit, tak probíhá základní čisticí a pečující rutina:
Pleť mastná + smíšená + akné
RÁNO: Obličej jen zlehka opláchněte vodou, pleť očistěte pomocí pleťové vody a pak už následuje hydratační sérum a na něj ihned krém/emulze

  1. VEČER si s čištěním více vyhrajte, protože si to pleť po celodenním vystavování se prachu, pylu a smogu fakt zaslouží:
    Oči odlíčíme nejlépe dvoufázovým odličovačem (například Okno do duše od Biorythme).
  2. Make-up na tváři odstraníme také Oknem do duše, které v sobě obsahuje mj. olejovou složku, která je na tyto věci skvělý. Toto smývání barviček může být relativně nahrubo, protože…
  3. Následuje použití mycího gelu apod. přípravků, které se na pleť nanášejí s vodou. Když na obličeji make-up nemáte, můžete aplikovat výše zmíněný „double cleansing“ také. Jestli ale spěcháte, stačí odlíčit řasenku odličovačem a obličej už jen mycím gelem.
  4. Po opláchnutí gelu následuje na sérum a krém.

Pleť suchá a zralá
Rutina je stejná jako u mastné pleti. S tím rozdílem, že si můžete dovolit méně dočišťování: čím jste zralejší nebo sušší, tím pravděpodobněji bude úplně v pohodě, když odličovač v dalším kroku nesmyjete (např. mycím gelem).
„Co vaše pokožka naopak ale opravdu ocení, to jsou větší dávky hydratace. Nebojte se do rutiny zařadit i dva vyloženě hydratační produkty: třeba specializovanou pleťovou vodu a k tomu ještě hyaluronové sérum. Nejlepších výsledků dosáhnete, když pak tuto krásnou péči korunujete rostlinným olejem nebo krémem. Prostě to, co čištění a pořádná dávka hydratace započala, to kvalitní olejová péče perfektně zapečetí“, radí Aneta Adamčíková z přírodní kosmetiky Biorythme.

Víte, že:

Velikost pórů je dána geneticky. Krém vám ji prostě nezmění, a ne a ne a ne.
Vrásky jsou normální. Od smíchu u očí a pusy. Od mračení se mezi obočím. Na čele od soustředění se. Vrásky jsou odrazem našich emocí, našeho lidství.
I dlouho po třicítce se může lesknout čelo a nos. Prostě máme takový typ pleti. Nebo naopak – pleť je přes zimu zašedlá, spící. Anebo klidně všechno dohromady. I to je normální.
Mít nejednotný tón pleti na různých částech obličeje je také normální. Dokonce je normální mít i jizvičky po akné nebo pigmentové skvrny.
Nic z toho neznamená, že naše pleť není zdravá. Naopak – všechno jsou to důkazy toho, že pracuje pro nás. Ve dne, v noci. Ať je nám rok nebo šedesát. Pořád je tu s námi a pořád se přizpůsobuje novým podmínkám.
A tak ji prosím milujme. A pečujme o ni co nejjemněji.