Nikon rozšiřuje nabídku MIRRORLESS produktů o novou variantu ikonického fotoaparátu a objektivu

Společnost Nikon ohlásila dva nové výrobky, které byly inspirovány oblíbenými historickými modely značky. Řadu produktů rozšiřuje černá verze ikonického fotoaparátu Nikon Z fc a objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) – univerzální, kompaktní a lehký objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vynikající kvalitou obrazu. Oba uvedené produkty kombinují inovativní technologie, které jsou synonymem pro řadu Nikon Z, a působivý design ve stylu retro.

Z fc Black Edition

Fotoaparát mirrorless Z fc byl prvním modelem řady Z, který v sobě spojuje „historický“ design s pokročilými technologiemi bezzrcadlovek – je ideální pro fotografování a záznam videa a jeho uživatelé jsou hrdými majiteli. Po vysoce úspěšné stříbrné verzi uvedené v loňském roce vychází Nikon vstříc zákazníkům uvedením černé verze, která je určena exkluzivně pro Nikon Store a odráží ambice společnosti Nikon oslovit ještě více fotografů nadčasovým fotoaparátem Z fc. Model Z fc Black Edition bude navíc nabízen v šesti nových barevných variacích – celkem tedy bude k dispozici 12 barevných variací stříbrné a černé verze fotoaparátu Z fc.2

NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

Objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) s lehkou konstrukcí a vynikající optickou výkonností je ideální pro fotografování portrétů a jiných statických objektů, na uživatele zapůsobí v každé situaci. Pevná světelnost f/2 umožňuje fotografům dosahovat vynikající reprodukce neostrých míst obrazu a 40mm standardní ohnisková vzdálenost umožňuje zdůraznit fotografovaný objekt.

Design objektivu NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) je odvozený od klasických objektivů NIKKOR, které byly na trhu ve stejné době jako filmový fotoaparát Nikon FM2 – historický model, který byl inspirací pro design přístroje Z fc. Rozšiřuje se tak nabídka objektivů, které se hodí pro retro design fotoaparátu Z fc.

Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti objektiv nejen dobře vypadá, ale je také ideální pro lidi, kteří jsou stále v pohybu. Rychlé a přesné automatické zaostřování, tělo odolné proti prachu a kapající vodě navíc umožňují skloubit používání objektivu s libovolným životním stylem a zvýšit tak radost z fotografování.

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

  • Využívá tradiční design, který ladí s fotoaparátem Z fc, převzatý z klasických objektivů NIKKOR uvedených na trh přibližně ve stejné době jako fotoaparát FM2.
  • Vysoká světelnost f/2 a 9lamelová irisová clona poskytují nádherný jemný bokeh (reprodukci neostrých míst obrazu).
  • Ohnisková vzdálenost 40 mm nabízí standardní obrazový úhel ideální pro fotografování portrétů, momentek a další objektů v široké škále scén.
  • Po nasazení na fotoaparát se snímačem APS-C/DX bude ohnisková vzdálenost ekvivalentní 60 mm.
  • Kompaktní a lehké provedení s celkovou délkou přibližně 45,5 mm a hmotností přibližně 170 g.
  • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,29 m umožňuje přiblížení k objektu.
  • Využití krokového motoru STM umožňuje rychlé a přesné automatické zaostřování s tichými provozními zvuky při zachování kompaktních rozměrů těla.
  • Konstrukce odolná proti prachu a kapající vodě pro jistější použití na libovolných místech.
  • Ovládacímu prstenci lze přiřadit funkce jako nastavení clony a korekce expozice.
  • Konstrukce přizpůsobená záznamu videa s extrémně tichým provozem, účinným potlačením změny velikosti obrazu při přeostřování a stabilní expozicí.